Livorno

Druhé největší město Toskánska a zároveň nejvýznamnější přístav této oblasti. I když Livorno nepatří mezi známé turistické destinace Toskánska má své kouzlo a určitě oceníte minimum turistů ve srovnání například s nedalekou Pisou. My jsme to pojali právě jako jednodenní výlet z rušné Pisi.

Do Livorna z Pisi dojedete vlakem přibližně za 15 minut od 2,6 €. Od Livorna můžete očekávat skvělé plody moře, příjemnou typickou klidnou atmosféru přímořské Itálie a údajně i pěkné oblázkové pláže, což nemůžeme posoudit, vzhledem k tomu, že jsme Livorno navštívili v prosinci. Ale i na prosinec zde bylo krásné slunečné počasí a 15 °C.

V Livornu byla naším cílem Terasa Mascagni, což je nábřeží s černo-bílým šachovnicovým dlážděním, kde si můžete užívat krásný výhled na moře a panorama protějších toskánských ostrovů. Vyráželi jsme ze zastávky Livorno Central, odkud jsme šli procházkou do centra. Naší první zastávkou byla Piazza della Repubblica, odkud je výhled na Fortezza Nuova (Nová pevnost) a vodní kanál, který protíná část města nazývanou jako Piccola Venezia (Malé Benátky). Tyto kanály byly vybudované stejně jako ty benátské zasypáním moře. Vstup do Nové i Staré pevnosti je zdarma.


Z Piazza della Repubblica jsme šli po Via Grande, což je hlavní nákupní třída, na které sídlí spousta známých obchodů. Pokud nechcete jít po hlavní ulici, stačí odehnout z Via Grande do kterékoliv vedlejší uličky a můžete narazit třeba jako my na trhy místních zelinářů a užít si atmosféru města jako místní. Na konci Via Grande už dorazíte do přístavu, odkud se dá po hlavní třídě kolem moře dojít až k Terrazza Mascagni. Cestou jsme se zastavili na oběd v Baracchina Zanzibar, kde mají klasickou italskou kuchyni a výborné plody moře. Výhodou restaurace je posezení na zahrádce odkud je výhled na Terrazza Mascagni a akvárium, takže až dojíte můžete se přesunout na terasu sednout si na lavičku a užívat si krásný výhled. Zpátky na nádraží jsme se rozhodli jít druhou stranou města, celá trasa měřila cca 10 km.

Co navštívit v Livornu?

Terrazza Mascagni

Acquario di Livorno – https://www.acquariodilivorno.it/

Piccola Venezia

Fortezza Nuova

Fortezza Vecchia

Bagni Pancaldi – https://www.pancaldiacquaviva.it/

Mercato central

Fotogafie od patrickhacha.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.