Lucca

Lucca je krásné menší město, které je ze všech stran obklopené hradbami, město si tak může prohlédnout ze všech možných úhlů a spojit to s pěknou procházkou, případně i piknikem, protože hradby jsou k tomu ideální místo. Zvlášť hezký je pohled na místní věže a zvonice, a ještě hezčí pohled je pak z těchto věží dolů na město, které má úžasnou klidnou atmosféru a nepotkáte zde davy turistů. Luccu by zvlášť neměli vynechat milovníci opery, jelikož se zde narodil Giancomo Puccini. Navštívit tak můžete muzeum Casa Natale di Puccini, které se nachází v domě, kde skladatel vyrůstal.

Do Luccy jsme vyrazili na jednodenní výlet z Pisy. Z Pisy jsme vyjížděli z hlavního vlakového nádraží Pisa Centrale, cesta trvala necelých 30 minut a jednosměrný lístek stál 3,60 €. Do Luccy se dá vyrazit i na jednodenní výlet z Florencie nebo pokud máte rádi klid a menší množství turistů tak je Lucca ideální místo, kde se ubytovat a odtud vyrážet na jednodenní výlety do okolí. Do Luccy jezdí i přímý spoj z letiště z Pisy, což je ideální, cesta trvá necelou hodinu a stojí kolem 4 €.

Po příjezdu na vlakové nádraží jsme se hned vydali směrem k městským hradbám, které jsou postavené kolem celého starého města – dlouhé jsou 4,2 km a jsou ideální na procházku nebo si zde můžete půjčit kolo. Po hradbách vede široká cesta pro pěší a prohlédnout si tak můžete z dálky jak historické centrum města, tak i Apuánské Alpy, které město obklopují. Součástí hradeb jsou i piknikové stoly a dětská hřiště.

Ve městě najdete i několik krásných kostelů a katedrál, nás nejvíce zaujala Cattedrale di San Martino a Chiesa di San Michele in Foro u obou těchto budov jsou krásné campanile (zvonice).

Dále v Lucce můžete vystoupat na dvě věže – Torre Guinigi a Torre Civica delle Ore. Krásné jsou obě, ale my jsme se rozhodli jít jen na jednu a více nás zaujala Torre Guinigi a to tím, že na vrcholu věže je v záhonu zasazeno 7 dubů, které jsou vidět i z dálky. Tato středověká věž z červených cihel je vysoká 45 metrů a cestou na vrchol musíte zdolat 230 schodů. Vstupné stojí do obou věží stejně 4 € (platí se každá zvlášť). Torre Civica delle Ore je s výškou 50 metrů nejvyšší ze všech 130 středověkých věží, které ve městě jsou. Pokud se vydáte nahoru budete muset vyjít 207 dřevěných schodů.

V Lucce nevynechte náměstí Piazza dell´Anfiteatro, které je nazvané, jak název napovídá podle římského amfiteátru, který tady dříve stál. V současnosti je náměstí obklopené středověkými domy a nacházejí se zde restaurace a kavárny.

Co navštívit v Lucce?

Městské hradby

Torre Guinigi

Torre Civica delle Ore

Piazza dell´Anfiteatro

Cattedrale di San Martino

Chiesa di San Michele in Foro

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.