NEW YORK

New York je ikonické město, které nikdy nespí, nabízí nekonečně možností a pyšní se mnoha prvenstvími a možná proto je jeho návštěva na wish listu mnoha lidí. U nás to nebylo jinak…

Cestu do NYC jsme naplánovali na nás docela na poslední chvíli, protože bylo ve hře docela dost proměnných. Pandemie Covidu byla v plném proudu a všechna opatření se měnila ze dne na den a ještě pár týdnů před naším odletem bylo USA dlouho pro turisty uzavřené. Nechtěli jsme proto moc riskovat, že z toho nic nebude, tak jsme si cestu nechali zařídit od USA na míru. Což bylo skvělé rozhodnutí, jelikož nejenom, že všechno bylo skvěle zařízené, ale i za nás sledovali vývoj všech pandemických opatřeních, jak v ČR tak i v USA. To jsme hodně ocenili, když nám pár dní před odletem změnili podmínky pro vstup do USA a hlavně nám pomohli se všemi příjezdovými formuláři a potvrzeními.

Město nemá cenu asi nijak zdlouhavě představovat, protože jeho kulisy jsou proslulé z mnoha známých filmů. Je potřeba se do něj ponořit a nechat se unášet. Z toho důvodu jsme si řekli, že uděláme seznam top míst, které byste neměli ve městě vynechat. V NYC jsme byli v předvánočním období, takže jsme to měli i s bonusem ve formě krásné výzdoby, která byla skoro všude – prostě Amerika, čím více tím lépe. Počasí nám vyšlo skvěle, na začátku prosince jsme měli okolo 8 °C, což bylo na toulky městem super a až na jeden den pořád svítilo sluníčko.

Pro cestování po městě je nejlevnější variantou metro, a přestože má celkem 472 stanic a na délku 380 km, tak se v něm dá celkem rychle zorientovat. Pokud budete ve městě zůstávat déle, tak se rozhodně vyplatí koupit si vícedenní kartu na metro. Ušetříte si hodně času, který byste museli zbytečně ztrácet přesuny a pokud jste ve městě jen na pár dní, tak je škoda tak marnit čas – plus některé stanice metra jsou moc pěkné. Např. stanice World Trade Center stojí za to.

Co byste neměli v New Yorku vynechat?

Central Park

Katedrála sv. Patrika

Rockefellerovo centrum + vyhlídka Top of the Rock

Grand Central Terminal

Time Square

Socha Svobody


Wall Street


Národní památník a muzeum 11. září


One world – observatoř


High Line

Empire State Building


Pohled na Manhattan z Brooklynu


Brooklynský most

Naše tipy na rychlé a dobré jídlo?

Neapolitan Express
Five Guys
Chelsea Market

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.